Македонски (Macedonia)English (United Kingdom)
Joomla 1.5 template design door Websitebird
Јавни претпријатија

ПРЕЛИМИНАРНА СТУДИЈА
за развојот на спортско-рекреативниот туристички центар

“Калин Камен” со идејно-урбанистички решенија
Општина Крива Паланка

 

Отчет на градоначалникот

Патоказ емисија за Крива Паланка

Македонски Железници - Физибилити студија за коридорот VIII  - Источна делница
  http://mtc.gov.mk/new_site/mk/storija.asp?id=3407
http://www.mz.com.mk/Section7/Default.aspx
www.mtc.gov.mk
www.moepp.gov.mk
www.mz.com.mk

Кој е онлајн
Има 24 гости присутни

Општина Крива Паланка

Трета фестивалска вечер на театарскиот фестивал „Свети Јоаким Осоговски“

На третата фестивалска вечер на шестиот Меѓународен театарски фестивал „Свети Јоаким Осоговски“ беше изведена претставата „Криворазбраната глобализација“ на Народниот театар „Невена Коканово“ од Дупница, Р.Бугарија.

 

Втора фестивалска вечер на театарскиот фестивал „Свети Јоаким Осоговски“

На втората фестивалска вечер на шестиот Меѓународен театарски фестивал „Свети Јоаким Осоговски“ беше изведена претставата „Државен крадец“ на Народниот театар „Тузла“ од Босна и Херцеговина.

 

Мето Јовановски - лауреат на шестиот Меѓународен театарски фестивал „Свети Јоаким Осоговски“

Еден од најпознатите македонскиот актери  Мето Јовановски  е годинешен лауреат на  шестиот  Меѓународен театарски фестивал „Свети Јоаким Осоговски“, кој започна во недела  на 14 септември во Центарот за култура во Крива Паланка.


Повеќе...

 

Започна шестиот Меѓународен театарски фестивал „Свети Јоаким Осоговски“

Со промоција на монографијата „Балканот низ театарската игра“ на театарскиот критичар Гоце Ристовски, синоќа официјално беше отворено шестото издание на Меѓународниот театарски фестивал „Свети Јоаким Осоговски“. На отварањето присуствуваа митрополитот кумановско-осоговски г.Јосиф, доајенот на македонското глумиште г-ѓа Милица Стојанова, овогодинешниот лауреат Мето Јовановски, како и голем број на гости љубители на театарската уметност.

Повеќе...

 

Најава за шестиот Меѓународен театарски фестивал „Свети Јоаким Осоговски“

 

Известување за граѓаните -Елаборат за заштита на животната средина

Почитувани,

Јавното претпријатие за државни патишта на Република Македонија изработува тендерска документација за рехабилитација и реконструкција на локалната патна мрежа во Република Македонија (тендер бр. 7), со заем од Светска Банка.

Во рамките на тендерската документација изготвен е и Елаборат за заштита на животната средина кој е де даден во прилог.

Елаборат за заштита на животната средина за рехабилитација и реконструкција на локалната патна мрежа во Република Македонија

Environmental Impact Assessment Report  for Reconstruction and Rehabilitation of the Local Road Network Project in Republic of Macedonia

 

Известување за граѓаните

Почитувани граѓани,

Ве известуваме дека утре 12.09.2014 (петок) во 08:00 часот градоначалникот на општина Крива Паланка г.Арсенчо Алексовски, заедно со  доајенот на македонското глумиште г-ѓа Милица Стојанова, ќе гостува на првиот канал на Македонската телевизија во утринската емисија „Македонија наутро“. Гостувањето е по повод претстојниот шести Меѓународен театарски фестивал „Свети Јоаким Осоговски“ кој започнува во недела на 14.09.2014 година во 19.00 часот во НУ Центар за култура- Крива Паланка.

 

Шести Меѓународен театарски фестивал Свети Јоаким Осоговски

Почитувани сограѓани,

Имаме чест и задоволство да Ве поканиме на настан кој е еден од најзначајните културни збиднувања во општината и пошироко,  VI –МЕЃУНАРОДЕН ТЕАТАРСКИ ФЕСТИВАЛ СВЕТИ ЈОАКИМ ОСОГОВСКИ   (14-22 септември 2014).

Свеченото отварање на шестиот Меѓународeн театaрски фестивал „Св.Јоаким Осоговски“ е на 14.09.2014 г. (недела) со почеток во 19 часот, во  просториите на НУ Центар за култура Крива Паланка.

Повеќе...

 

Во Крива Паланка одбележан Денот на независноста

 
Културно лето

Каталог на културни настани


Каталог на културни настани

e-градежна дозвола
Е-Општина-Пријави Проблем
Вклучи се, дај предлог

Патоказ
Дали ви се допадна емисијата за Крива Паланка на Алфа ТВ?
 
Анкета
Дали сте задоволни од услугите на општината?
 
Банер
Банер
Банер
Банер
Неоткриена Македонија
Меѓународен конкурс за карикатура

ЈП Македонска Радио Телевизија
02 3297170
02 3162777